O NÁS

Florbalový klub - Športový klub Modra / ŠK Modra / Florbal Modra /

Rok založenia: 2017

Kontakty na vedenie klubu:

1. Predseda - Peter Holekši (0903 18 18 65), pholeksi@gmail.com

2. Tajomník - RNDr. Adrián Krajňák, PhD. (0903 959 391)
 3. Podpredseda - Peter Taraba

Športový klub Modra vznikol v roku 2017 a od roku 2018 je registrovaný ako riadny člen        Slovenského florbalového zväzu SZFB.

Jeho zameranie je všeobecne na rozvoj športu u detí a mládeže , ale zaoberá sa hlavne florbalom.

Tréningy prebiehajú v telocvični ZŠ Vajanského a v športovej hale pri ZŠ Ľudovíta Štúra v Modre.

T.č. /2019/ máme už viac ako 75 detí a 27 mužov. Od vzniku klubu sa nám  podarilo prilákať aj dievčatá , aby hrali vôbec nejaký šport a to 15 dievčat /6-10 ročných/ a 25 dievčat /12-16 ročných/.

Spolu so ZŠ v Modre spolu organizujeme rôzne turnaje pre dievčatá a chlapcov na ktorých sa umiestňujú na popredných priečkach.

V sezóne 2018/2019 sme mali  zastúpenie v kategórii staršie žiačky v Západoslovenskej lige , kde skončili na 4.mieste.

V tejto sezóne 2019/2020 máme tiež zastúpenie v kategórii staršie žiačky v Západoslovenskej lige a v máji sa zúčastnia majstrovstiev Slovenska.

Máme vyškolených trénerov a rozhodcov.

Dievčatá sa zúčastňujú širších reprezentačných výberov. Do užšieho výberu si tento rok reprezentační tréneri vybrali po prvýkrát hráčku nášho klubu a to Timeu Holekšiovú.
        Klub navštevujú aj deti z okolitých obcí a Pezinka.

Do sezóny 2020/2021 sme prihlásili kategórie :

1. mladšia prípravka 2x
  2. staršia prípravka 2x
  3. mladší žiaci
  4. staršie žiačky  - Superliga U15 celoštátna s.
  5. dorastenky

Naša vízia

Od začiatku založenia nášho klubu sa ho snažíme vybudovať na pevných základoch, čestnosti, dôveryhodnosti, zaújímavosti a komunikácii.

Našou hlavnou víziou je vybudovať klub na špičkovej úrovni . Hrať florbal vo všetkých kategóriach. Prilákať čo najviac dievčat . Dosahovať pravidelné výsledky vo všetkých kategóriách . Aktívne oslovovať sponzorov a spolupracovať s nimi . Zapájať sa do projektov rôznych štátnych inštitúcií . Aktívne spolupracovať so základnými školami a škôlkami.

Ďalšou našou víziou je učiť deti už v škôlkach - robiť zápasy /derby/ medzi škôlkami a takisto organizovať školské turnaje /chlapci-chlapci , dievčatá-dievčatá , mix dievčatá a chlapci/ , špeciálna olympiáda/ .

• pokračovať v našej začatej práci
  • rozširovať náš tím trénerov a vedúcich družstiev
  • rozširovať si naše vedomosti - zvyšovať si kvalifikáciu
  • správať sa k deťom tak , aby sa na tréningy tešili a nechceli ísť domov :)