O NÁS

Florbalový klub - Športový klub Modra / ŠK Modra / Florbal Modra

Športový klub Modra vznikol v roku 2017 ako klub pre deti, kde môžu športovať  a rozvíjať svoje športové schopnosti.

Od roku 2018 sa venujeme prevažne florbalu a klub je registrovaný ako riadny člen  Slovenského florbalového zväzu SZFB.

Jeho zameranie je všeobecne na rozvoj športu u detí a mládeže , ale zaoberá sa hlavne florbalom.

Tréningy prebiehajú v telocvični ZŠ Vajanského a v športovej hale pri ZŠ Ľudovíta Štúra v Modre.

Od vzniku klubu sa nám  podarilo prilákať aj dievčatá , aby hrali vôbec nejaký šport od 6 až 16 rokov .

Spolu so ZŠ v Modre spolu organizujeme rôzne turnaje pre dievčatá a chlapcov na ktorých sa umiestňujú na popredných priečkach. Takisto sa zúčastňujeme rôznych turnajov u nás, ale aj v zahraničí.

V sezóne 2018/2019 sme mali  zastúpenie v kategórii staršie žiačky v Západoslovenskej lige , kde skončili na 4.mieste.

V  sezóne 2019/2020 sme mali tiež zastúpenie v kategórii staršie žiačky v Západoslovenskej lige .

V sezóne 2020/21 sme mali zastúpenie aj  v kategóriách staršia prípravka 2x , mladší žiaci , starší žiaci , staršie žiačky , dorastenky.

Máme vyškolených trénerov a rozhodcov.

Dievčatá a chlapci  sa zúčastňujú širších reprezentačných výberov.

Klub navštevujú aj deti z okolitých obcí a Pezinka.

T.č. navštevuje tréningy nášho klubu vyše 140 detí do 16 rokov.

Do sezóny 2021/2022 sme prihlásili kategórie :

1. staršia prípravka 2x
  2. mladší žiaci
  3. starší žiaci
  4. dievčatá U 16 ( celoštátna liga dievčat)
  5. dorastenky

Rozhovor v Modranskom rádiu o vzniku klubu  a našich plánoch. Rozhovor v Rádiu Modra bol zrealizovaný a odvysielaný za podpory spoločnosti Golemtech a modranských zvestí .

Naša vízia

Od začiatku založenia nášho klubu sa ho snažíme vybudovať na pevných základoch, čestnosti, dôveryhodnosti, zaújímavosti a komunikácii.

Našou hlavnou víziou je vybudovať klub na špičkovej úrovni . Hrať florbal vo všetkých kategóriach. Prilákať čo najviac dievčat . Dosahovať pravidelné výsledky vo všetkých kategóriách . Aktívne oslovovať sponzorov a spolupracovať s nimi . Zapájať sa do projektov rôznych štátnych inštitúcií . Aktívne spolupracovať so základnými školami a škôlkami.

Ďalšou našou víziou je učiť deti už v škôlkach - robiť zápasy /derby/ medzi škôlkami a takisto organizovať školské turnaje /chlapci-chlapci , dievčatá-dievčatá , mix dievčatá a chlapci/ , špeciálna olympiáda/ .

• pokračovať v našej začatej práci
  • rozširovať náš tím trénerov a vedúcich družstiev
  • rozširovať si naše vedomosti - zvyšovať si kvalifikáciu
  • správať sa k deťom tak , aby sa na tréningy tešili a nechceli ísť domov :)