Florbal Modra kemp 2020

14.08.2020

V dňoch 10.-14.8.2020 zorganizoval klub ŠK Modra formou denného tábora florbalový kemp pre deti z Modry a blízkeho okolia. Väčšina z nich bola členmi nášho klubu, no nebola to podmienka účasti. Celkovo sa kempu zúčastnilo 34 detí vo veku 6-13 rokov, ktorým päť dní pripravovalo denný program kvarteto vedúcich (trénerov) - Peter Holekši, Timea Holekšiová, Karol Beňák a Marián Dobrovský. Našim hlavným cieľom bolo, aby to deti bavilo, aby chodili síce unavené, ale plné zážitkov domov a aby sa vždy tešili na ďalší deň. A podľa ich reakcií sa nám to aj podarilo. Každý deň bol rozdelený na tréningovú a zábavnú časť. Počas tréningu na školskom multifunkčnom ihrisku na ZŠ Vajanského si deti formou súťaží a štafiet zlepšovali kondíciu, pri kruhových tréningoch potom florbalové zručnosti. Dve doobedia sme strávili v hale Knott Aréna, kde si zase dosýta zahrali aj prípravné zápasy. Chutné obedy nám každý deň pripravili v MKM a dva krát sme deti zobrali na zmrzlinu k Ademovi Useinimu. Na tú zábavnú časť dňa sa samozrejme deti tešili najviac. V pondelok sme sa boli okúpať na modranskom kúpalisku, v utorok absolvovali gymnastický tréning v Pezinku v BigHugGym-e, v stredu sme najprv vyšli na Veľkú Homolu a potom sme sa okúpali na Zochovej chate. Najväčšiu radosť mali deti asi vo štvrtok, keď sme ich zobrali na motokáry do Dlhej. Tu súťažili o najrýchlejšie kolo, no mali možnosť si aj voľne zajazdiť a pretekať medzi sebou. A piatok sme ukončili záverečnými súťažami, slávnostným vyhodnotením a odovzdávaním cien v Centre voľného času, kde nás mali rodičia za úlohu pomocou indícií nájsť. Všetko nakoniec dobre dopadlo, deti odchádzali domov nadšené a my sa už teraz tešíme na september a začiatok novej sezóny.